Czym kierować się wybierając laptop dla nastolatka?

Czym kierować się wybierając laptop dla nastolatka?

W dzisiejszych czasach niemal każdy nastolatek posiada własny komputer. Coraz częściej są to laptopy, które cechują się bardzo dobrymi parametrami i mogą być wszechstronnie wykorzystywane. Na co zwrócić uwagę, kupując laptopa dla nastolatka?

Obecnie nastolatkowie używają komputerów nie tylko podczas odrabiania lekcji. Służą im one także jako narzędzie pomocne w rozwijaniu zainteresowań i pasji czy źródło rozrywki, której oddają się w czasie wolnym. By podjąć najlepszą decyzję warto przeanalizować ranking laptopów, niemniej poznać ich najważniejsze parametry.

Przeznaczenie laptopa

Przed zakupem laptopa dla nastolatka powinniśmy przede wszystkim przyjąć do wiadomości, że praktycznie niemożliwe jest znalezienie uniwersalnego modelu. W związku z tym przed rozpoczęciem poszukiwań idealnego komputera, musimy ustalić, jakie są potrzeby dziecka i w jaki sposób sprzęt będzie najczęściej wykorzystywany.

Dysk i pamięć operacyjna

Dobierając dysk i pamięć operacyjną sprzętu powinniśmy wziąć pod uwagę, jakie będzie przeznaczenie komputera. Chcąc jednak zawęzić zakres dostępnych wariantów możemy przyjąć, że najlepiej kupić laptopa z dyskiem SSD o pojemności od 128 do 256 GB. Taki dysk zapewni płynną pracę oraz optymalną wydajność systemu.

Podobną zasadę należy zastosować wybierając wielkość pamięci RAM urządzenia. Przy standardowym korzystaniu z komputera wystarczyć powinno 8 GB pamięci, gwarantujące nastolatkowi zarówno komfort pracy, jak i zabawy.

Rozmiar ekranu

W laptopie służącym przede wszystkim do pisania wypracowań czy przeglądania stron internetowych optymalna przekątna ekranu wynosi 13 cali. Z kolei dla nastoletnich amatorów grafiki i gier komputerowych lub młodych pasjonatów filmów, lepszym rozwiązaniem będą modele z przekątną wynoszącą co najmniej 15 cali.

Warto jednak mieć na uwadze, że wraz z wielkością ekranu rośnie również waga komputera. Ten aspekt będzie miał szczególne znaczenie, gdy nasze dziecko będzie używało laptopa też poza domem, przykładowo w szkole.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *