Urządzenia na pomoc alergikom

Urządzenia na pomoc alergikom

Z powodu obecnych problemów z zanieczyszczeniem powietrza, coraz większy jest odsetek ludzi cierpiących na rozmaite alergie. Niestety nie możemy jeszcze skutecznie walczyć z tą przypadłością podczas pobytu na zewnątrz, ale istnieje już wiele sposobów na utrzymanie najwyższej jakości powietrza w naszych domach. Do najskuteczniejszych należą urządzenia nawilżające i oczyszczające, które znacznie poprawią nasze samopoczucie podczas okresu pylenia.

Nawilżacz powietrza

Wydawałoby się, że suchość powietrza nie ma związku z alergią, to jednak błędne założenie. Na taką atmosferę narażeni jesteśmy zarówno w domu jak i w pracy, zwłaszcza w czasie intensywnego używania klimatyzatorów. Przesuszone powietrze wysusza również błony śluzowe nosa i gardła, które przestają radzić sobie z filtrowaniem pyłków i bakterii. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w nawilżacz powietrza – możemy go kupić również w miniaturowej wersji na pracownicze biurko. Nowoczesne nawilżacze utrzymują wilgotność powietrza na optymalnym poziomie 40%, co więcej, niektóre urządzenia mają też opcję inhalacji lub niszczenia bakterii.

Oczyszczacz powietrza

To prawdziwy skarb dla alergika – oczyszczacz eliminuje z powietrza zwierzęcą sierść, pyłki, kurz, a także wszędobylskie roztocza. Urządzenie posiada unikalny zestaw filtrów, który pozwala nawet na sześciostopniowe oczyszczanie, co daje naprawdę dobre efekty i ulgę w alergii. Niektóre oczyszczacze posiadają funkcję jonizacji powietrza, co również sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Urządzenia nie zajmują wiele miejsca i mają estetyczny design zewnętrzny.

Odkurzacz piorący

Pyłki, dostając się do mieszkania, osiadają na meblach i wykładzinach. Twarde elementy wyposażenia domu można przetrzeć wilgotną szmatką, ale jak poradzić sobie z tapicerkami i dywanami? W odpowiedzi na ten problem powstały odkurzacze piorące, które dzięki systemowi dokładnego czyszczenia zarówno na sucho jak i mokro, dobrze radzą sobie z niewidocznym kurzem i pyłkami. Odkurzacz do prania dywanu to dość wymagający sprzęt (waga, specjalne detergenty), jednak niezawodny i przynoszący wytchnienie w nieznośnej alergii.

Nawet jeśli jesteśmy zwolennikami odczulania, które okazało się dla nas skuteczne, jako alergicy powinniśmy dbać o ogólną jakość domowego powietrza. Przyniesie to korzyść nie tylko dla nas, ale też dla naszych dzieci, które mimo dziedzicznych skłonności do uczuleń będą miały szansę na uniknięcie ich.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *