5 sposób na zabicie czasu podczas długiej podróży

5 sposób na zabicie czasu podczas długiej podróży

Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami. Jeśli przed Tobą długie godziny spędzone w samochodzie, autobusie, pociągu lub samolocie oto kilka porad dla Ciebie. Co zrobić żeby nie zwariować?

1. Czytaj

Nawet, jeśli, na co dzień nie jesteś fanem książek, podróż to idealny moment na nadrobienie zaległości w lekturze. Jest to zajęcie odprężające. Wybierając książki „na podróż” zwróć uwagę na lekkie lektury. To świetna okazja żeby poznać nowy bestseller, o którym mówią wszyscy Twoi znajomi. Może być to również książka, którą dostałeś w prezencje dawno temu i nie zdążyłeś przeczytać. Bez względu na to czy jesteś molem książkowym czy niedzielnym czytelnikiem, czytanie będzie świetny wypełniaczem czasu. Jeśli nie masz miejsca na przewożenie książek, do akcji wkracza technologia – możesz z łatwością przetransportować całą bibliotekę, a to dzięki poręcznemu urządzeniu – czytnikowi e-booków. Czytniki posiadają ekran o gładkiej powierzchni, przypominający odrobinę papier w książce. W jego pamięci możesz umieścić dowolny tekst w formacie elektronicznych, dzięki czemu będziesz mieć przy sobie wiele pozycji na raz, oszczędzając miejsce.

train-690200_12802. Rozwiązuj

Kolejnym zajęciem, które chcielibyśmy polecić są łamigłówki. Jeśli nie jesteś fanem rozwiązywania zadań, a krzyżówki kojarzą ci się z babcią, nie zrażaj się – możesz znaleźć coś na siebie, ponieważ współczesny rynek jest bogaty w ofertę rebusów, krzyżówek i innego typu zabaw logicznych. Ich zaletą jest fakt, iż oprócz zabicia czasu, rozwijasz swoje umiejętności oraz wiedzę. Taka forma rozrywki nie zabiera także wiele miejsca.

3. Graj analogowo

Jeżeli podróżujesz w grupie – z rodziną lub przyjaciółmi możesz ten czas wykorzystać na wspólną rozrywkę. Nic tak nie zbliża ludzi do siebie jak wspólna gra. W sklepach można znaleźć wiele gier planszowych w wersji travel. Dzięki temu rozwiązaniu kostki, pionki i różnego typu elementy wkłada się do specjalnych wypustek, tym samym nie potrzebują one twardego podłoża. Jedną ze znakomitych pozycji są scrabble, – czyli niezwykle popularna gra słowna. Niezależnie czy podróżujecie pociągiem, autobusem czy też samochodem – takie gry skutecznie sprawia, że podróż będzie przyjemna i nie będzie się dłużyć.

4. Graj elektronicznie tablet-184888_1280

XXI wiek jest pełny zdobyczy technologicznych, które możesz wykorzystać w czasie wojaży. Przykładem takich urządzeń są m.in. przenośne konsole, które dają możliwość rozrywki na wysokim poziomie. Kupując takie urządzenie, możesz dostosować ją do swoich potrzeb, wgrywając ulubione gry. Tego typu sprzęt ma wysoką wydajność, dlatego nie musisz martwić się o wytracenie baterii przez długi czas. Ich cena waha się od 150-1000 zł w zależności, od jakości wykonania i rodzaju gier, jakie obsługuje.

5. Korzystaj z zaplecza mobilności

Ostatni punkt to zarazem nowa paleta możliwości dla umilenia czasu. Mowa tu o tabletach i wszelkiego rodzaju urządzeniach mobilnych. Ta propozycja zawiera w sobie praktycznie wszystkie potrzebne, ponieważ w sprzedawanym sprzęcie możesz znaleźć lawinę aplikacji pomagających podczas podróży. Dzięki temu urządzeniu zyskujesz także dostęp do Internetu – nie musimy chyba wspominać, jakie to za sobą niesie perspektywy. ( zobacz więcej) Główną zaletą tabletów jest fakt, iż są niewielkich rozmiarów a jednak za ich pośrednictwem możesz czytać książki, oglądać filmy, sprawdzać mapy i ważne informacje, grać ze znajomymi jak również i samodzielnie. Koszt zakupu urządzenia mobilnego zaczyna się od ok 400 zł. Jest to oczywiście przedmiot, który przyda się w każdym momencie, nie tylko w podróży.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *