A może nowy Playstation 4?

A może nowy Playstation 4?

Każdy kto choć trochę interesuje się grami na playstation oraz wszelkiego rodzaju nowinkami technologicznymi w tym zakresie wie, że już niebawem na rynku polskim pojawi się zupełnie nowy sprzęt. Mowa o nowej generacji konsoli, której nazwa najprawdopodobniej będzie brzmiała po prostu jako Playstation 4.
Czym będzie się ona różniła od swojej poprzedniczki?
Oczywiście nie zabraknie nowych zaskakujących parametrów oraz możliwości konsoli. Gracze poznają ciekawy świat gier poprzez liczne elementy dodatkowe oraz usprawnienia wielu czynności.
Od premiery poprzedniej konsoli minęło już troszkę czasu. Co sprytniejsi wiedzą, 7 lat w oparciu o rozwój technologii komputerowej to nie lada przeskok.

playstation
Co nowa konsola będzie zawierała w środku?
Po pierwsze procesor najprawdopodobniej AMD 64”Bulldozer”.Po drugie 8 GB pamięci operacyjnej RAM, po trzecie kartę graficzną GPU AMD R10xx. Do tego wyjścia HDMI i optyczne z obsługą standardów dźwięku 2.0, 5.1 i 7.1.

Co z kontrolerami?
Wygląd pada nowej konsoli jest bardzo podobny do poprzedniego. Nowością jest przycisk Share, który ma pomagać chociażby w udostępnianiu niektórych funkcji.
To co może nas zainteresować to podobno lepsze odczytywanie ruchów oraz unowocześnione sterowanie kursorem na ekranie. Głównie dlatego, że konsola ma mieć wmontowaną kamerę Playstation Eye.

Wreszcie to co interesuje nas najbardziej? Czyli cena. Najprawdopodobniej na początku pojawią się dwa modele za 430 i 30 dolarów. Wydaje się to zatem dość ciekawą alternatywą porównując kwoty obecne z modelem Playstation 3.

Jakie dodatki?
Oczywiście dobra gra nie byłaby możliwa, gdyby nie różnego rodzaju dodatki i usługi jakie prezentuje nam producent.
Użytkownik dostaje dostęp do kilku gier miesięcznie, jeśli opłaci abonament. Wszelkie udogodnienia mają przewyższać nawet te prezentowane przez Xbox Live.

Najważniejsze w nowym Playstation to moc i możliwości. Będzie pozwalał na korzystaniu z gier na zasadzie wykupionego abonamentu co jest dość korzystne biorąc pod uwagę rozwój dystrybucji cyfrowej.

2 komentarze

  1. Też ostatnio na moim blogu pisałem o PlayStation 4. Produkt na pewno bardziej wart uwagi, aniżeli xBox. Niższa cena, lepsze parametry, granie offline i wiele wiele więcej. Co chce Microsoft osiagnąc tym, aby grac można było tylko online? Osobiście lubię z kolegami pograć na działce gdzie nie ma internetu w Fife czy w PES-a i co w takim wypadku?

  2. podobno MS rakiem się już wycofał ze wstępnych założeń, ale Redmond lubi zaskakiwać swoich potencjalnych użytkowników takimi 'pierdołami’ w dniu premiery, więc trudno w tej chwili przewidzieć, jak będzie wyglądać kwestia permanentnego podłączenia do sieci…

    natomiast parametry są niemal identyczne, ale cena – 100% racji. no i fakt, że One wejdzie do Polski z niezłym opóźnieniem w stosunku do pozostałych krajów również nie nastraja optymistycznie.

    podsumowując – liderem wyścigu jest jak na razie Sony, niemniej dużo się może jeszcze zmienić:)

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *