BlackBerry Torch 9800

BlackBerry Torch 9800

Dziś parę słów o najnowszym dziecku firmy BlackBerry – BlackBerry Torch 9800. Nie od dziś wiadomo, ze BlackBerry zaczyna być również popularny na naszym, polskim rynku. Nie ma się co oszukiwać, jest coraz więcej fanów, którzy „lecą” na markę. Taka sama sytuacja jest w przypadku produktów firmy Apple. Ale do rzeczy. Najnowszy model „jeżyny” to model, obok którego nie można przejść obojętnie.

Zacznijmy od podstaw, czyli od ceny. Telefon dopiero wszedł na polski rynek, dlatego ceny są bardzo wysokie. Obecnie, jedynym operatorem sieci komórkowych oferujących kupno tego telefonu jest Orange i bez abonamentu, sam aparat, możemy kupić za 3500 zł. W najdroższej taryfie Optymalnej kosztuje jednak już tylko 1,22zł, należy się jednak liczyć z abonamentem 419,68 zł. Jako ciekawostkę warto dodać, że na największym polskim serwisie aukcyjnym, telefon ten kosztuje już mniej niż 2 tysiące złotych. Możemy więc śmiało przypuszczać, że za pół roku BlackBerry Torch 9800 będzie kosztował około 1500zł. Dobrze. Owszem. Cena jest wysoka, jednakże należy zwrócić uwagę na poniższe funkcje, które zdecydowanie sprawiają, że opłaca się ten smartphone kupić.

Tak się prezentuje. Całkiem dobrze, prawda? 🙂

Jeśli mowa o systemie, to działa nowy BlackBerry w pięciu: 850, 900, 1800, 1900, WCDMA. Jego wymiary są niewielkie, bo: 111x62x14.6 mm. Waży również niewiele, ponieważ niewiele ponad 160 gramów. Telefon posiada bardzo dobrą baterię – 1300 mAh oczywiście litowo-jonową. Dużą zaletą jest również wyświetlacz, ponieważ wynosi on 3,2 cala (480px x 360px).

Na uwagę powinna zasługiwać dostępna pamięć, ponieważ telefon ma wbudowane aż 512 MB pamięci RAM, 512 MB ROM i aż 4 GB na dane. Dodatkowo, w zestawie dołączono kartę pamięci o pojemności 4GB MicroSD.

Jak na telefon posiadający wszystko, dziwne jest to, że nie ma IRDY. Ma jednak, oczywiście Bluetooth, GPRS, EDGE, WiFI (802.11b/g/n) i WAP.

Na uwagę zasługuje również aparat, ponieważ ma aż pięć megapikseli (zoom x2, autofocus, stabilizacja, flash, nagrywanie).

System operacyjny telefonu BlackBerry Torch 9800 to BlackBerry OS 6., czyli najnowsza seria systemu operacyjnego firmy z logo jeżynki.

Z dodatkowych parametrów, warto zauważyć, że telefon obsługuje karty pamięci do aż 32 GB pamięci, posiada złącze jack 3,5mm oraz ma klawiaturę qwerty. Jeślio mowa o klawiaturze, to tutaj może to być zarówno minus, jak i plus. Mężczyźni z dużymi palcami mogą mieć problemy z klikaniem. W każdej jednak sytuacji to nie powinno stanowić jakiegokolwiek problemu.

Polecamy wszystkim 🙂

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *