Ciekawe aplikacje nowego Windowsa

Ciekawe aplikacje nowego Windowsa

Windows 8 dosyć powoli pcha się na salony, mimo że na rynku jest już obecny przed dłuższą chwilę. Co by jednak o nim nie mówić, to z pewnością jest to system operacyjny, który otwiera pewną furtkę do nowoczesności i… posiada kilka ciekawych aplikacji, które sprawdzą się i w pracy i w domowym zaciszu. Być może nie ułatwią zarządzania infrastrukturą IT, ponieważ tym zajmują się inne nowe sztuczki do ekipy Billa Gates’a, ale z pewnością mogą nam ułatwić i uprzyjemnić życie, dlatego też warto wiedzieć o niektórych z nich nieco więcej.

Pamiętać należy o tym, że takich rarytasów zaświadczymy dzięki specjalnemu sklepowi z aplikacjami Windows’a, który jest dość młody, bo działa dokładnie od lutego 2012 roku. Co w tym czasie pojawiło się w nim takiego, czemu warto się przyjrzeć bliżej.

Siła muzyki – TuneIn Radio

Komputer to dla wielu z nas prawdziwy kolekcjoner muzyki, w końcu nie ma chyba nikogo, kto nigdy nie załączył na swoim komputerze żadnej muzyki, chyba że było to fizycznie niemożliwe. Uwielbiamy muzykę z wielu powodów, potrafimy ukoić dzięki niej zmysły, uspokoić się czy też wręcz odwrotnie, nabrać znaczącej dawki energii. Bez wątpienia muzyka umila nam czas, także w pracy, co jest jak najbardziej możliwe dzięki aplikacji Tunein Radio, która działa w tak zwanym tle, kompletnie nie przeszkadzając nam w wykonywaniu obowiązków. Ta aplikacja daje nam naprawdę sporo możliwości, o których dotychczas mogliśmy tylko pomarzyć, to komfort jakiego nie da nam nawet najlepsze radio w samochodzie. Dzięki jednemu kliknięciu komputerowej myszki zyskujemy dostęp do całej masy stacji radiowych, ściąganych z szerokości całego globu, więc bardzo możliwe, że będziemy mogli się dowiedzieć co jest aktualnym numerem jeden na popularnych listach w różnych zakątkach świata, nawet tam gdzie często bywają piraci czy ludzie lodu. Znaczące w aplikacji Tunein Radio jest samo wyszukiwanie konkretnej stacji, które jest naprawdę łatwe i wygodne, ponieważ to co nam w duszy gra odnajdziemy poprzez wpisanie preferowanych słów kluczowych, odnoszących się do poszczególnych styli muzycznych czy też języka.

Gdy goni nas czas – Clock

Krótka i niezwykle treściwa nazwa, oznaczająca po prostu zegar. Można dojść do wniosku, że jeśli tak, to po co w ogóle wspominać o tej aplikacji, jest ona natomiast niezwykle ważna z tego względu, że ekran startowy Windows’a 8 sam w sobie jest teraz z pewnością niezwykle atrakcyjny po względem wizualnym, a co ciekawe zabrakło w nim miejsca na zegar. Kto z nas nie odczuje takiej straty, kto z nas nie spogląda na zegar w komputerze, zwłaszcza że to właśnie przy nim spędzamy dziś tak sporo czasu, szczególnie jeśli przed nim nie tylko się relaksujemy, ale w ciągu dnia pracujemy, zaglądając wciąż jednym okiem, ile czasu zostało nam do upragnionego wyjścia. Zegar w nowym systemie operacyjnym Microsoft jesteśmy zmuszeni wysuwać z paska bocznego, co znacząco może nam utrudniać życie. Dlatego właśnie aplikacja jaką jest clock. Umożliwia ona nam wykorzystanie zegara w dowolnym miejscu na naszym komputerze, kafelkę z czasem rzucimy dzięki temu w miejsce, w którym najwygodniej będzie nam odmierzać czas. Clock to proste i bardzo wygodne urządzenie, występujące dodatkowo w różnej formie graficznej i gabarytowej.

Na zakupy – Nokaut 24

To zaś bardzo sprytne połączenie Windows’a z dobrze znaną polskim internautą porównywarką cen. Choć samo słowo jakim jest porównywarka dla naszego słownika to twór będący nieznajomym neologizmem, to w Windows 8 sprawdza się znakomicie, dzięki odpowiedniemu dopasowaniu do trybu zwanego Modern UI. Dla niej, dla niego i podział tematyczny – to trzy grupy, które znajdziemy w aplikacji i z których możemy w pełni korzystać w pełni komfortowy sposób. Ta aplikacja to swoboda i ogromna łatwość z korzystania, z którym poradzi sobie niemal każdy, porównując do woli ceny czego tylko dusza zapragnie…

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *