Co umożliwia najnowszy iPhone 5?

Co umożliwia najnowszy iPhone 5?

Na początku września Apple zaprezentował swoje najnowsze dziecko – iPhone 5. Czym i czy nas zaskoczył? Przyjrzyjmy się jego najważniejszym cechom oraz funkcjom i sprawdźmy.

iPhone 5 w porównaniu do swojego poprzednika iPhone’a 4S jest smuklejszy, lżejszy oraz ma mniejszą objętość. Obrazowo mówiąc jest 18% smuklejszy, 20% lżejszy i ma o 12% mniejszą objętość. Jest także o prawie 9 milimetrów dłuższy od iPhone’a 4S. Wszystko to wpływa na jego wygląd, który teraz jest jeszcze bardziej elegantszy.

Ekran iPhona wynosi 4 cale. Jego rozdzielczość sięga 1136 x 640 pikseli. Dodatkowo, wykorzystując technologię Retina Display zapewniono, że występuje wystarczająca wysokość PPI, dzięki czemu ludzkie oko nie rozróżni pojedynczych pikseli.  Co więcej, większy ekran to przede wszystkim większe możliwości. W najnowszej wersji iPhona, na ekranie wyświetlimy nie tylko większą zawartość strony internetowej, ale także wszystkie wrażenia z zawartych w telefonie multimediów odtworzymy z większą efektywnością.

iphone 5

System operacyjny, który znajdziemy w iPhonie 5 to iOS 6. Jest on obecnie najbardziej zaawansowanym mobilnym systemem operacyjnym na świecie i już na starcie możemy korzystać z ponad 200 przydatnych funkcji.

IPhone 5 wyposażony jest w układ A6. Jednoznaczne jest to z dwukrotnie większą wydajnością i dwa razy szybszą grafiką.   Powyższe parametry przekładają się przyjemne i komfortowe użytkowanie urządzenia. Czas pracy baterii w przypadku rozmów dochodzi do 8h lub w przypadku odtwarzania wideo jest ona równoznaczna z 10h płynnej pracy.

Korzystając z iPhona 5 korzystamy także  z usługi iCloud, która umożliwia dostęp do wszystkich dokumentów umieszczonych w  chmurze. Dzięki temu niezależnie od iPhona, iPada, czy PC będziemy mieli zawsze pod ręka.

iphone 5

Najnowsze dziecko Apple korzysta z nowoczesnych sieci, w tym HSPA, HSPA+, DC – HSDPA. Szybka praca w sieci Wi-Fi pozwala na przepustowość, która sięga 150 Mb/s.

Wbudowany w urządzeniu Apple aparat fotograficzny iSight posiada matrycę 8Mpix i robi zdjęcia w rozdzielczości 3264 x 2448. Nowością jest możliwość robienia zdjęć panoramicznych oraz możność robienia zdjęć podczas nagrywania filmów.

Najnowszy iPhone 5 wyróżnia się także pod względem złącza. Nowsze złącze Lightening jest dużo mocniejsze niż dotychczasowe złącze 30stykowe. Charakteryzuje się cyfrowym, ośmiosygnałowym złączem. Dodatkowo, jest dwustronne, co zapewnia zawsze dobre podłączenie.

Planując zakup iPhona 5 powinniśmy mieć na uwadze zakup przydatnych do iPhona 5 akcesoriów. Jednym z najważniejszych z nich jest strong>etui, które uchroni je podczas codziennego użytkowania i chociażby w przypadku upadku. Także dzięki niemu nasze wymarzone urządzenie na długi czas zachowa swoje najważniejsze atuty.

Cena iPhona to :

  •     iPhone 5 16 GB – 199 dolarów;
  •     iPhone 5 32 GB – 299 dolarów;
  •     iPhone 5 64 GB – 399 dolarów.

Dokładnejsze ceny znajdują się w artykule tutaj.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *