Czego spodziewać się po Windows 8? cz.2

Czego spodziewać się po Windows 8? cz.2

Jako, że minęło już kilka dni od momentu gdy ze strony możemy ściągnąć legalny program jakim jest system operacyjny Windows 8 to możemy przedstawić pierwsze opinie użytkowników o samym systemie, i oczywiście nowym interfejsie.
Generalnie osoby testujące nowy system bardzo chwalą sobie jego szybkość i małe zużycie zasobów.
Z pierwszych obserwacji wynika, że ilość pamięci pożeranej przez system jest podobna, a może nawet nieco mniejsza niż w przypadku Windowsa 7.

W przypadku nowych usług, szczególnie związanych z internetem, ciężko w tym momencie wyrokować, ponieważ wymagają one rozwoju poza systemem.

Oczywiście najwięcej emocji wzbudził interfejs Metro, o którym dyskutowano już na długo przed premierą.
Wielu użytkowników zgadzało się z większością fachowców, którzy mieli możliwość testowania najnowszego dziecka Microsoftu, że ten interfejs został przygotowany z myślą obsługi dotykowej. Takie podejście spowodowało, że standardowa obsługa (myszka + klawiatura) jest trudniejsza niż w poprzednich wersjach systemu.

Duża część testerów narzekała na zagubienie w nowym interfejsie, co jeszcze można tłumaczyć przyzwyczajeniem do standardowej szaty graficznej poprzednich wersji systemu operacyjnego Windows. Większym problemem jest jednak to, że po kilkunastu godzinach użytkowania Windows 8 większość użytkowników w dalszym ciągu twierdziła, że wygoda i szybkość obsługi zdecydowanie spadły w stosunku do Windows 7 i jego poprzedników.

Microsoft zdecydował się na bardzo odważny krok w przypadku projektowania najnowszego systemu operacyjnego. Czy okaże się on udany? Tego jeszcze nie wiemy, ale na pewno przyczyni się on do rozwoju legalnego oprogramowania również tego alternatywnego.

Pewne  jest to, że nikt nie zarzuci w tym wypadku wobec Microsoftu kosmetycznych zmian w nowym systemie.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *