DELL Precision M6500

DELL Precision M6500

Przeglądając najpopularniejszy system aukcyjny allegro.pl można czasem natrafić na ogromne ciekawostki. I właśnie dziś o jednej z takich ciekawostek będzie 🙂 Sprawdzając, jaki jest najdroższy na allegro Notebook, natknęłam się na DELL Precision M6500 i7-940XM. I właśnie poniżej jego specyfikacja, jako najdroższego laptopa – cena na allegro – 19 764,00 zł. Na końcu przekonamy się, czy warto.

 

Otóż tak wygląda to cacko:

Wygląda jak przeciętny komputer, prawda? Wyglądem nie zachwyca 🙂 Po prostu notebook. Jednakże, idąc dalej, przekonujemy się, że nowy DELL przeciętny nie jest w żadnym wypadku. Zacznijmy od procesora – Intel® Core™ i7-940XM Processor Extreme Edition – to sprzęt mający aż 8 rdzeni! 8M Cache, 2.13 GHz, a także turbo boos do 3,33Ghz! Dodatkowo posiada 16 GB ramu DDR3. Karta graficzna będzie dobra w zastosowaniu nawet najbardziej wymagającego gracza, ponieważ jest to NVIDIA Quadro® FX 3800M 1024MB. 17 calowy monitor zapewni duży komfort użytkowania.Warto również zwrócić uwagę na dysk twardy nowego sprzętu DELLA – to 2 x 256 GB SSD. To dyski nowej technologii, o wiele szybsze, cichsze i wydajniejsze. Pewnie na większą część ceny składa się właśnie cena tych dysków. Zainteresowanym polecam poprzedni wpis.

Idąc dalej, mamy do dyspozycji Windows 7 Proffesional 64bit PL. Komputer wyposażony jest w nową technologię USB – USB 3.0 oraz w 2 porty standardowe 2.0. Reszta wejść to standardowe wejścia występujące w typowych laptopach: 1x IEEE – 1394, złącze dokowania, VGA, Display Port (HDMI), RJ-45, eSATA, USB PowerShare, 1x Audio, 1x Czytnik kart SC, 1x Express Card, 1x PCMCIA, 1x Czytnik kart Flash 8w1.

Jeśli mowa o opcjach do połączenia do sieci, to poza wejściem na kabel RJ-45, mamy do dyspozycji standardowe WLAN, UWB, ale również WWAN (do modemów HSDPA, czyli mamy do dyspozycji wejście na kartę sim – to nie występuje w większości laptopów, raczej w netbookach). Karta sieciowa jest wbudowana, a karta Wi-Fi to Intel® WiFi Link 5300 [802.11a/g/n (3×3)] 2.4 GHz i 5.0 GHz spectra, jak widać, jest imponująca. Dodatkowo, komputer wyposażony jest w moduł Bluetooth 2.1.

Funkcje multimedialne również są godne podziwu. Możemy korzystać z kamerki 2.0 mpix, co również w notebookach nie zdarza się często. Jest również czytnik linii papilarnych. Wysoką jakość plików muzycznych zapewni nam karta muzyczna IDT High Definition Audio. Podświetlona jest również klawiatura. Kolejnym plusem komputera jest sześcioogniwowa bateria, która zapewnia długą pracę. Dużym plusem jest również gwarancja, bo to aż 36 miesięcy!

Jeśli mowa o minusach, to jedyne, jakie widzę, to waga (3,86k – ale to nie powinno dziwić, ponieważ to 17 calowy laptop) i cena.

Podsumowując – warto – jeśli jesteś bogatym fanem nowinek technologicznych. Prawie 20 tysięcy złotych to cena samochodu. Jeśli więc zamierzasz brać kredyt na ten komputer, to nie warto. Owszem, prędkość działania jest odczuwalna, jednakże chyba nie warta swojej ceny. Mogę przypuszczać, że niedługo ceny tego sprzętu pójdą w dół z racji wprowadzania coraz to większej masowości dysków SSD.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *