Efektywna firma to skuteczna firma

Efektywna firma to skuteczna firma

Rozwój przedsiębiorstwa wiąże się nierozerwalnie z coraz większą liczbą obowiązków, nowymi zamówieniami i rosnącą bazą klientów. Scenariusz dla każdego właściciela firmy pożądany, pozwala bowiem na zwiększenie obrotów – a przecież zarobek jest celem nadrzędnym. Nierzadko jednak zdarza się, że nowe obowiązki powodują chaos organizacyjny.

Trudną sytuacją można nazwać tą, w której co najmniej dwóch pracowników jest odpowiedzialnych za podjęcie jednej decyzji. Całkiem słusznie mogą oni to odebrać jako brak wiary w ich kompetencje, że nie są w stanie podjąć dobrej decyzji samodzielnie. W takiej sytuacji żadne tłumaczenie nie będzie dobre. Jednak jeszcze gorzej jest, jeśli do jednego z elementów składowych większego, wspólnego projektu nie przydzielimy nikogo – a czasem bez tego ukończenie całości jest niemożliwe. Cierpi na tym nasza reputacja godnego zaufania kontrahenta i dostawcy zamówionych treści, czymkolwiek by one nie były.

Tworzenie takich harmonogramów jest niezwykle czasochłonnym zajęciem, a w większych przedsiębiorstwach są wręcz osoby dedykowane temu zadaniu. W mniejszych może sobie z nimi radzić kierownik działu bądź osoba odpowiedzialna za całość funkcjonowania firmy, a czasami jest to po prostu właściciel. Trudno jednak uciec od myśli, że takie kwestie mogą być tworzone szybciej i sprawniej, przede wszystkim zaś nie zabiorą nam cennego czasu – jedynego bezcennego elementu tworzenia sprawnie funkcjonującego organizmu, jakim ma być nasze przedsiębiorstwo.

Procesy biznesowe mogą jednak zostać zaplanowane i zorganizowane przez odpowiednie oprogramowanie. Niektóre z nich, inteligentne na tyle by brać pod uwagę nie tylko doświadczenie konkretnych pracowników ale także ich aktualne obciążenie obowiązkami zawodowymi, pozwolą nam na jak najbardziej efektywne zaplanowanie harmonogramu działań, w którym nie zostanie pominięty najmniejszy nawet szczegół. Efektywne wykonywanie konkretnych czynności będzie czynnikiem, który sprawi, że nasze przedsiębiorstwo ukończy na czas powierzone projekty. A stąd już krótka droga do opinii kontrahenta rzetelnego i konkretnego, który solidnie wykonuje swoją pracę. Co więcej, na przykład Microsoft Dynamics ERP dostosowuje się do zarządzania procesami w zależności od wielkości naszego biznesu. Sprawia to, że raz decydując się na licencję, nie będziemy musieli zaczynać wszystkiego od nowa, gdy nasze przedsiębiorstwo się rozwinie. Taka świadomość zdecydowanie ułatwia podjęcie decyzji i pozwala na zaoszczędzenie sobie wielu nerwów i zbędnej pracy.

2 komentarze

    • O oprogramowaniu, które zdecydowanie poprawi wydajność naszej firmy, dzięki przejęciu części obowiązków, które do tej pory musieliśmy wykonywać samodzielnie:)

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *