iPad 2 – kolejna rewolucja?

iPad 2 – kolejna rewolucja?

iPad 2 jest następcą iPada jedynki, to tablet firmy Apple. Miał swoją premierę 2 marca 2011. Na pierwszy rzut oka wygląda tak, jak mogli go zapamiętać właściciele iPada.

Tablet ten ma prawie dziesięciocalowy ekran dotykowy (9,7″),  którego rozdzielczość wynosi 1024×768 – powinniśmy to pamiętaj z naszych poprzednich komputerów, była to bowiem uniwersalna rozdzielczość 8-10 lat temu. iPad ma wyświetlacz typu LED, a matrycę IPS. W środku znajdziemy procesor Apple A5, który to bazuje na ARM Cortex A9. Procesor ten jest dwurdzeniowy, a taktowanie każdego rdzenia to 1,0 GHz. Dodatkowo, znajdziemy też w środku dwurdzeniowy procesor graficzny. Według producenta, iPad 2 jest dwa razy bardziej wydajny od swojego przodka, a działa na baterii tak samo długo, bo 10 godzin.

Gdy przyjrzeć się mu bliżej, jest znacznie smuklejszy i lżejszy, niż jedynka. Z tego powodu łatwiej się go trzyma w dłoni. Ma wbudowane dwie kamery do wideorozmów, z czego ta tylna ma 5 MPx i umożliwia nagrywanie wideo w formacie HD.

Producent udostępnił go w wersjach – Wi-Fi lub Wi-Fi + 3G oraz z pamięcią SSD w wersjach 16, 32 i 64 GB.

Dla fanów przygotowano kolejną dawkę akcesoriów do iPada – są to między innymi różnego rodzaju etui, obudowy, pokrowce, folie ochronne, baterie i ładowarki, a także kable i wszelkie inne dodatki. Jak zwykle charakteryzują się one dizajnerską precyzją i kuszą każdego. Szerzej opisaliśmy te akcesoria w poprzednim wpisie.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *