iPhone 6 – co wiemy?

iPhone 6 – co wiemy?

Z perspektywy czasu trudno uznać, że iPhone 5 okazał się być dla Apple sukcesem, niemniej pierwsze negatywne reakcje zostały później nieco przytłumione przez głosy twierdzące, że w gruncie rzeczy wcale nie jest źle. Ostatecznie jednak ‘piątka’ okazała się być po prostu dłuższą wersją swojego poprzednika, którą dodatkowo zarysować było o wiele łatwiej. Teraz już nie będzie tak łatwo – w sytuacji, w której świat będzie miał szansę bawić się Samsungiem Galaxy S4, HTC One czy Xperią Z Apple potrzebna jest rewolucja.

Pierwsza wątpliwość dotyczy daty wydania nowego flagowca marki. Od telefonu trzeciej generacji premierę kolejnej dzieliły słuchawki ‘przejściowe’ – po 3 nadszedł 3S, później 4 i 4S, obecnie, trzymając się tego schematu, czekamy na iPhone’a 5S. Według poprzednich informacji, ‘szóstka’ miała debiutować już w tym roku, zatem wcale niewykluczone, że 2013 będzie stał pod znakiem premiery dwóch telefonów. Pytanie tylko, czy komukolwiek w Cupertino taki krok będzie się opłacać? Z innych źródeł możemy się dowiedzieć, że brak w ‘piątce’ technologii NFC i nowego wyświetlacza wiązał się z faktem, że Apple szykuje się na wydanie pełnoprawnego następcy dotychczasowych modeli na okres powakacyjny. Wiadomo już podobno, że 6 będzie w system szybkiej wymiany plików wyposażona, ma mieć też bardziej wytrzymałą baterię.

Według filozofii koncernu, design obudowy jest równie ważny, co jej zawartość, zatem nic dziwnego, że sporo miejsca poświęcano temu, jak sama słuchawka ma wyglądać. Podobno Apple eksperymentuje ze stopem plastiku z metalem w taki sposób, by niektóre jej części były transparentne i odsłaniały te najbardziej pociągające podzespoły. Nie wiadomo jednak, czy taka obudowa miałaby znaleźć zastosowanie w którymś z nowszych flagowców, czy może będzie wykorzystywana do produkcji tańszego modelu, o którym plotkuje się już od dawna. Co z systemem? Na iOS7 poczekamy prawdopodobnie aż do premiery ‘szóstki. Pojawiają się też całkiem szalone pomysły – według jednego z nich nowy iPhone miałby mieć 128 GB pamięci wewnętrznej, według drugiego miejsce tradycyjnego home buttona ma zająć czytnik linii papilarnych.

iOS7

Rodzina produktów z iOS7?

Jeśli chodzi o procesor, to na miejsce wysłużonego, dwurdzeniowego A6 ma wskoczyć czterordzeniowy A7. Jednak zwiększenie wydajności sprzętu ma się jednocześnie wiązać z dłuższą żywotnością baterii – nie tylko według Was jedno wyklucza drugie, zatem zobaczymy, co z tym fantem zrobi Apple. Z kolei iPhone 5S ma mieć na wyposażeniu procesor A6X. W Cupertino eksperymentowano również z przeźroczystym ekranem dotykowym, do tych plotek wciąż jednak trudno się odnieść. Dostawcą technologii ma podobno zostać firma Sharp. Z kolei od Sony odkupiono obiektyw z 13 Mpix, pytanie jednak, czy matryca wykorzystana w aparacie iPhone’a będzie zdolna obsłużyć takie formaty. Stawkę zamykać mają technologie ładowania bezprzewodowego, śledzenie ruchu gałek ocznych oraz jeszcze lepszy modem 4G.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *