Jaką kamerkę sportową wybrać

Jaką kamerkę sportową wybrać

Jeśli oprócz nowinek technologicznych interesują cię mocne doznania, adrenalina, ekstremalne sytuacje i dodatkowo chciałbyś mieć możliwość nagrywania Twoich eskapad – Dobrze trafiłeś! Sport to zdrowie i my doskonale o tym wiemy, dlatego dziś pokażemy przegląd trzech kamer sportowych, dzięki którym przeżyjesz niesamowite emocje jeszcze raz – tym razem w zaciszu domowym.

Najpierw odpowiedzmy sobie na pytania, do czego potrzebna jest kamera sportowa?

Tak naprawdę możemy jej używać do nagrywania wszelkiego rodzaju aktywności. To nie tylko narzędzie przeznaczone do uwieczniania skoków spadochronowych, popisów na snowboardzie lub brawurowej jazdy na motocyklu. Możesz dzięki niej nakręcić firm z przygody wędkarskiej, jazdy na rowerze, na rolkach lub też na nartach. Możliwości są nieograniczone – zależą jedynie pod pojemności Twojego portfela, dlatego pokażemy kamery z trzech różnych przedziałów cenowych.

1. GoPro HD Hero3+ Black Edition

GoProHero3BlackEdition

Jeśli możesz przeznaczyć odrobinę więcej środków na sprzęt do nagrywania Twoich wyczynów to najbardziej optymalną opcją będzie to urządzenie. Jeśli nie – ta pozycja powinna się znaleźć na Twojej liście prezentów gwiazdkowych, ponieważ GoPro z serii Hero to kompleksowa kamera, która deklasuje większość modeli w tej dziedzinie sprzętu. Przede wszystkim jest ona o ok. 20 % mniejsza niż inne sprzęty i jednocześnie posiada wszystkie opcje takie jak tryb full HD i Super View (zobacz więcej). Całą magię zamknięto w ergonomicznej formie pozwalając na zaawansowane tricki i rejestrowanie w najwyższej dostępnej, jakości obrazu. Dodatkowo wyposażona jest w panel Wi-Fi, który pomaga przy relacjach na żywo łącząc się ze specjalną aplikacją.

Przedział cenowy: +1000 zł

2. Go Pro Hero

gopro-hero-3-xl

Jeśli nie czujesz się zauroczony Go Pro Hero 3+ to może zainteresuje cię jej starsza siostra? Kamerka należy do pozycji niskobudżetowych i jest prawie o połowę tańsza od opisywanej faworytki. Ma ona szanse na wykończenie wszystkim modeli w swoim przedziale cenowym, ponieważ zapewnia funkcjonowanie na naprawdę komfortowym poziomie przy jednoczesnym obcięciu kosztów. Posiada także opisywany wyżej tryb Super View, więc jest to urządzenie o naprawdę optymalnych parametrach. Dość poważną wadą może być żywotność baterii, której krótki czas działania może powodować przerwę w zabawie, co nie brzmi zbyt dobrze, ale to nie umniejsza urokowi produktu w diametralny sposób.

Przedział cenowy: +500 zł

3. Tracer Xtreme Touch

7

Jeśli Mikołaj zawiedzie a szef nie da podwyżki pozostaje zawsze opcja C, czyli Tracer Xtreme Touch. Jest to opcja idealna dla wszystkich początkujących lub oczekujących na zwiększenie zasobów portfela po to by kupić sprzęt z wyższej półki. Kamerka nagrywa w rozdzielczości 5 Mpix oraz 720 P rozdzielczości, więc jest to opcja, która zadowoli zwłaszcza amatorów, ale i oszczędnych zawodowców. Charakteryzuje się mocnym akumulatorem, który umożliwia długi czas nagrywania. Jest poręczna, choć dotykowy ekran nie sprawdzi się we wszystkich warunkach. Jest to na pewno kwestia do zastanowienia. Na pewno nie odstaje od innych pozycji trwałością gdyż obudowa jest odporna na upadki i może służyć przez długi czas.

Przedział cenowy: +100 zł

Mamy nadzieje, że artykuł rozjaśni ci nieco umysł i pomoże w dopasowaniu zakupu odpowiedniego sprzętu. Życzymy powodzenia w sportowych przygodach bez połamania nóg.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *