Jaką konsolę wybrać?

Jaką konsolę wybrać?

Wybór odpowiedniej konsoli nie jest łatwy. Wpływa na niego wiele czynników, jednym z nich jest cena, mimo że jest ona podobna w przypadku trzech najbardziej znanych konsol – PlayStation 3, Xbox 360 i Wii. Jednak jednym z głównych czynników, wpływających na wybór tego sprzętu, są nasze wymagania. To, jaką konsolę wybierzemy, zależy od tego, co chcemy z nią robić. Każda ma swoje wady i zalety, które poniżej opisujemy.

Wii. Wii to konsola dla tymczasowych graczy. Mam tu na myśli to, że doskonale nadaje się na imprezy, żeby pograć ze znajomymi. Jednak po dłuższym czasie po prostu się nudzi. Gry są interesujące, ale jest ich mało. Niestety, jak na sprzęt nowej generacji, ma zbyt słabą grafikę (porównywaną przez profesjonalistów do tej w PlayStation 2 czy w Xboxie). Dlatego właśnie cena, mimo że porównywalna z innymi konsolami, wydaje się być w tym momencie zbyt wysoka. Jeśli jednak zależy nam na poruszaniu się, będzie to całkiem dobre rozwiązanie.

Xbox 360. Xbox 360 jest tańszy od PlayStation, ale strukturalnie bardzo do niego podobny. Dużym minusem jest to, że za granie online trzeba dodatkowo płacić.  Akcesoria do tej konsoli są drogie, nieproporcjonalnie do ceny jej samej. Opinie na forach mówią, że sprzęt ten dość często się psuje i jest bardzo głośny. Dużym plusem tej platformy jest ilość gier. Obecnie każda gra jest wydawana na Xboxa 360. Oczywiście dla ruchliwych, jest do dyspozycji Xbox Kinect.

PlayStation 3. Playstation 3 to nie tylko konsola, ale i całe urządzenie multimedialne. Poza podobnymi możliwościami w samym graniu (granie online jest bezpłatne), posiada ona to, czego nie mają powyższe sprzęty – odtwarzacz Blu-ray, bluetooth i wi-fi.  Jest również znacznie cichszy i nieco awaryjny. Czyta tylko oryginalne gry, których obecnie na rynku wybór jest ogromny. Dla tych, którzy chcą pograć interaktywnie, Sony oferuje PlayStation Move.

Jak widać, każda konsola ma coś do zaoferowania. Należy wybrać taką, która spełnia nasze wymagania.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *