Jaką pocztę elektroniczną wybrać ?

Jaką pocztę elektroniczną wybrać ?

Poczta elektroniczna, poczciwy „email” stał się jednym z podstawowych elementów związanych z pracą w dużych korporacjach, ale również mniejszych firmach.

Praktycznie każdy posiada swoją skrzynkę pocztową, jednak wciąż dla wielu osób istnieje ona jedynie po to, aby móc dokończyć proces rejestracji, ponieważ w większości serwisów internetowych właśnie posiadanie poczty elektronicznej jest obligatoryjne.

Jednak dla tych, którzy używają maila na co dzień zarówno do pracy jak i osobistych kontaktów jednym z najważniejszych aspektów wyboru odpowiedniej poczty powinna być jej ochrona przed możliwością włamania się do niej.
Bardzo często na poczcie znajduje się wiele danych, które nigdy nie powinny dostać się w niepowołane ręce ponieważ wykorzystanie naszych prywatnych informacji może w posłużyć zarówno do zrobienia głupiego żartu jak i do wyczyszczenia kont bankowych.

Jak zatem wybrać odpowiednią pocztę?

Na rynku znajduje się wiele firm oferujących bezpłatne konta pocztowe, które posiadają sporą przestrzeń dyskową. Przy wyborze klienta warto prześledzić na pewno opinie znajdujące się w sieci, a najlepiej te pojawiające się w czasopismach lub serwisach branżowych.
Sporym zaufaniem darzone są usługi pocztowe oferowane przez Microsoft. Gigant branży IT przez bardzo długi czas rozwijał swoją pocztę elektroniczną, dzięki czemu oferuje ona bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa i do tego intuicyjność działania. Na pewno nie bez znaczenia jest również świetny filtr antyspamowy. Do tego dochodzi doskonały program do obsługi poczty Microsoft Outlook i otrzymujemy kompleksowy produkt. Również Google posiada dobrą pocztę elektroniczną, jednak po zmianie polityki prywatności musimy się liczyć z tym, że zostanie ona połączona z innymi naszymi usługami.

To oczywiście poczty gigantów, ale są również nasz rodzime, oferowane m. in. przez największe portale informacyjne (Onet, Gazeta, Interia). Innym rozwiązaniem jest założenie całkowicie prywatnego konta na serwerze dedykowanym, ale to już coś nas będzie kosztować.
Zatem przed wyborem warto poczytać, porozglądać się, a najlepiej popróbować.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *