Kiedy blokować strony internetowe?

Kiedy blokować strony internetowe?

Internet to nie tylko dobrodziejstwo, dzięki któremu możemy w każdej chwili zaczerpnąć informacji na każdy temat. Internet to także śmietnik informacyjny oraz zagrożenie, na przykład dla dzieci. Jednym ze sposobów uchronienia siebie i dzieci przed jego zagrożeniami jest zablokowanie niektórych stron.

To w szczególności dzieci są narażone na szkodliwe działanie internetu. Bardzo łatwo o wejście na stronę z treściami pornograficznymi, czasami nawet przypadkowo przez kliknięcie w baner reklamowy można natknąć się na pikantne obrazki. Właśnie dlatego domowy komputer, z którego korzystają maluchy, powinien mieć założoną blokadę na portale z taką treścią. Innym niebezpieczeństwem jest uzależnienie pociech od gier wideo. Nawet jeśli w domu nie będzie ani jednej płyty z grą komputerową, to dziecko może zagrać online. Aby nie dopuścić do tego, żeby młodzież spędzała 24 godziny na dobę strzelając do wrogów, trzeba zastosować zdecydowane kroki.

Zupełnie inną grupę stanowią dorośli ludzie – pracownicy biurowi, którym szefostwo zablokowało dostęp do stron rozrywkowych. Wynika to z tego, że większość osób pracujących na co dzień przed komputerem, korzysta z niego nie tylko w celach służbowych. Do najczęściej odwiedzanych stron należą wszelkie portale społecznościowe, aukcje internetowe i portale z darmowymi filmikami. Nie ma nic złego w tym, żeby pracownik sprawdził w czasie pracy swoją prywatną pocztę elektroniczną, ale jeśli zaniedbuje swoje obowiązki na rzecz licytowania butów lub plotkowania na czacie ze znajomymi, to już dosyć duży powód, żeby blokada została założona. Wielu pracowników buntuje się przeciwko takiej polityce firmy lub próbuje obejść blokady.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *