Kupujemy oprogramowanie dla firmy

Kupujemy oprogramowanie dla firmy

Co zrobić, aby nabyć najlepsze oprogramowanie dla firmy? Przede wszystkim musimy być do tego czymś zmotywowani. Najczęściej są to takie aspekty jak oszczędność czasu, usprawnienie działań.

Innym powodem zdecydowania się na nowe oprogramowanie może być również pozyskanie nowych funduszy, które chcemy dobrze zainwestować.

Wydatki należy tu jednak dokładnie oszacować. Jeszcze przed zakupem musimy zdawać sobie sprawę z tego, że koszt oprogramowania, to nie tylko zakup licencji na program, a również koszty samego wdrożenia, przeszkolenia pracowników, aktualizacji i wsparcia technicznego.

Zanim właściciel większej firmy podejmie decyzję o wprowadzeniu tak poważnych zmian w firmie i zgodzenia się na tak duże koszta, to do kierownika działu IT należeć będzie przygotowanie całego planu działania, jak również rozpisaniu wszystkich kosztów. Musi więc o owe „dodatkowe wydatki” również uwzględnić.

Aby dobrze wybrać konkretny program dla firmy skorzystać można z przetestowaniu do na darmowej wersji próbnej. Możemy poprosić o dostarczenie jej bezpośrednio przez przedstawiciela firmy danego oprogramowania lub pobrać ją ze strony internetowej producenta, czy też dystrybutora.

Przetestowanie programu w praktyce, to najlepszy sposób na sprawdzenie tego, czy to właśnie ten konkretny jest podpowiedzią na nasze potrzeby. Sprawdzić należy nie tylko jego skuteczność, ale również to, czy jest łatwy w obsłudze, wówczas bowiem łatwiej będzie pracownikom rozpocząć działania właśnie z jego użyciem.

Korzystając z osobistej pomocy przedstawiciela firmy zajmującej się oprogramowaniem, będziemy mogli również od razu przetestować to, jak przebiegać będą późniejsze kontakty.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *