Microsoft pracuje nad SmartWatchem i stara się ulepszyć Windows 8

Microsoft pracuje nad SmartWatchem i stara się ulepszyć Windows 8

Sporo informacji technologicznych na światło dzienne wychodzi dzięki amerykańskiemu The Wall Street Journal – i to również nowojorska redakcja dziennika jako pierwsza poinformowała dzisiaj świat, że nad urządzeniem, które można zaliczyć do kategorii SmartWatch pracuje także Microsoft. Duże koncerny znane są z kreowania potrzeb konsumentów, a skoro kolejny już gigant decyduje się na badania nad tego typu rozwiązaniami możemy być pewni, że niedługo okaże się, że na inteligentne zegarki czekaliśmy przez całe życie, nawet o tym nie wiedząc.

Dziennikarze WSJ zabawili się w śledczych i, podążając do dalekiej Azji tropem zamówień składanych przez koncern, domyślili się, że w Redmond poważnie myśli się nad skonstruowaniem urządzenia w kształcie zegarka, które w przyszłości miałoby się stać poważną konkurencją dla wszystkich już obecnych na rynku propozycji. Niektórych może jednak dziwić opóźnienie, z jakim MS zabiera się za start projektu. Najwyraźniej potrzebne były poważne deklaracje ze strony Apple, Google i Samsunga, by Steve Ballmer i spółka stwierdzili, że nad tematem warto się jednak pochylić.

Niektórzy powiedzą jednak, że dla Microsoftu to nie nowość i być może przypomną nawet, że w okolicach 2004 roku Amerykanie pracowali nad projektem zwanym SPOT. W założeniu miał on korzystać z fal radiowych do wysyłania informacji z Windows Messenger, zbierać informacje na kształt obecnego systemu RSS oraz dostarczać użytkownikom najnowszą prognozę pogody. Prace zostały jednak przerwane w roku 2008, by rok temu oficjalnie ogłosić, że SPOT już nie jest zmartwieniem Microsoftu.

windows8 ballmer

Serwis The Verge zauważa dodatkowo, że informacje te ujrzały światło dzienne w kilka dni po publikacji raportu IDC, który nie był optymistyczny dla firm sprzedających komputery osobiste – ubiegły kwartał pod kilkoma względami był rekordowo słaby, a część winy zrzuca się na słabą prasę Windows 8. Być może właśnie dlatego Microsoft zdecydował się na wypuszczenie kilku aktualizacji dla systemowych aplikacji: Newsy, Mapy, Podróże, Sport i Finanse doczekają się paru nowych funkcji. W Newsach będzie można wreszcie przypiąć swoje własne feedy w sekcji ‘Najważniejsze’, bądź też na ekranie startowym. Nie unikniemy jednak kilku mało dogodnych kwestii, jak chociażby faktu, że niektóre nagłówki z niektórych źródeł będą się otwierać w przeglądarce, nie zaś w sposób standardowy.

Z kolei Mapy, które korzystają z zasobów danych zgromadzonych przez wyszukiwarkę Bing lepiej będą się odnajdywać przy okazji zapytań lokalnych – korzystając z aplikacji zyskujemy bezpośredni dostęp do zakładek restauracje, hotele czy też szpitale. Otrzymaliśmy także opcję automatycznego określania lokalizacji.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *