Microsoft SharePoint rozwiązaniem przy wieloosobowym tworzeniu dokumentów

Microsoft SharePoint rozwiązaniem przy wieloosobowym tworzeniu dokumentów

Bardzo często zdarza się, że w firmach wiele osób pracuje nad jednym dokumentem. Jest to niezbędne w wielu sytuacjach, między innymi podczas opracowywania strategii. Najczęściej wiążę się to z dość dużym kłopotem, który polega na tym, że jedna osoba dokonuje zmian, potem podsyła to drugiej, a ta trzeciej, aby finalnie dokument mógł wrócić do pierwszej osoby, która wszystko podsumuje. To dość kłopotliwe. Idealnym rozwiązaniem będzie możliwość jednoczesnej pracy kilku osób nad jednym dokumentem. I nie jest to niemożliwe.

Z pomocą przychodzi technologia Microsoft SharePoint. Dzięki niej możliwe jest pracowanie nad tym samym dokumentem przez dowolną ilość osób (posiadających uprawnienia), ponieważ dokument ten znajduje się na serwerze. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest automatyczne wersjonowanie dokumentu, a także rozwiązywanie konfliktu, który pojawia się podczas jednoczesnych zmian przez co najmniej dwóch użytkowników. Dodatkowo, dzięki temu możliwe jest również opublikowanie dokumentu.

Taką funkcją można wykorzystać, aby zweryfikować efekty pracy i pokazać je klientowi. Dodatkowo, niezwykle ułatwiony jest obieg dokumentów. Nie trzeba już wysyłać ich sobie drogą elektroniczną, co w przypadku większej ilości jest czasochłonne.

Ponadto, dane te można zabezpieczyć w prosty sposób za pomocą zakodowania plików, które znajdują się na firmowych komputerach. Jeśli jeden plik będzie chroniony na jednym komputerze, to na drugim nie będzie można go odczytać. Można je natomiast odkodować w celu udostępnienia.

Warto zwrócić uwagę na tego typu oprogramowanie, zwłaszcza w firmach, które często pracują na dokumentach, a jest ich przecież wiele. Wcześniej wspomniana technologia Microsoft SharePoint jest udostępniana za pomocą dwóch możliwości:

  • Microsoft SharePoint Usługa Online
  • Microsoft SharePoint Foundation

Ta druga jest darmowa.

Dzięki temu znacznie optymalizuje się pracę i jej czas.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *