Największy, dotykowy monitor to…

Największy, dotykowy monitor to…

… produkt firmy Sharp. Monitor LCD, o numerze modelu PN-L802B. Jakie jest jego zastosowanie, parametry, dodatkowe funkcje, możliwości – o tym wszystkim w dzisiejszym wpisie. To naprawdę duża sprawa :).

Co zrobić z takim osiemdziesięciocalowym kolosem, którego długość po przekątnej wynosi aż 203,2 cm!? Jego przeznaczeniem są zastosowania edukacyjne, jak i biznesowe. To cudo techniki współpracuje z najpopularniejszymi systemami, czyli Windowsem XP, Vistą i „Siódemką”.

Ten monitor to nie tylko wielkość, to także jakość. Obraz wyświetlany jest na nim w jakości Full HD, o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli. Na wysoką jakość wyświetlanego obrazu znacznie wpływa również pełne podświetlenie LED oraz kontrast którego wartość to 3000:1. Tu koniecznie wspomnieć należy również o tym, że w jednym momencie, na monitorze możemy obserwować aż jeden miliard sześćdziesiąt cztery miliony kolorów!

Można by pomyśleć, że praca takiego urządzenia pobiera niesamowite ilości prądu. Nic bardziej mylnego. Jak podaje producent, jest to jedynie 260 wat, przy istnej eksplozji barw i głębokich czerniach.

Jeżeli osiemdziesiąt cali okaże się jednak dla nas również niewystarczające, mamy możliwość połączenia PN-L802B, ze ścianą monitorów Sharpa PN-V600, 601 i 602.

A teraz największy „bajer” tego monitora, czyli możliwość działania na nim za pomocą palca czy specjalnego pisaka. Wszystko co stworzymy na monitorze zapisać możemy do pamięci komputera, w kilku formatach, a między innymi SWS, PNG, JPG, PDF, BMP. Lub też… od razu przesłać do drukarki w celu wydrukowania.

Również ręcznie naniesione notatki możemy zapisać poprzez programy pakietu Windows, takie jak Word, Excel czy PowerPoint.

Przed tym monitorem Sharpa, możemy stanąć jak przed sztalugą, na której znajduje się dużych wymiarów płótno i po prostu, zacząć malować.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *