Nowoczesne gadżety, które warto mieć pod ręką i na ręce!

Nowoczesne gadżety, które warto mieć pod ręką i na ręce!

Gadżety najnowszej technologii zawsze dobrze jest mieć pod ręką. Niektóre z nich jeszcze lepiej jest mieć … na ręce. Poniżej przedstawiamy dwa z nich, obok których nie przejdzie obojętnie żaden geek.

Klucz w bransoletce

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że zapomniałeś kluczy lub znalazłeś się w sytuacji, w której jedynie co musiałeś zabrać z domu to właśnie jeden mały klucz, a nie było go gdzie włożyć? Odpowiedź na ten problem znalazły trzy osoby – Kim Ji Soo, Kim Jeongmin oraz Chung Boogun.070-336
Zaprojektowały one specjalną bransoletkę, w której przechowywany jest owy klucz. Bransoletka wygląda bardzo uniwersalnie. Może być noszona zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn. Biały przedmiot z jednym z kilku opcji koloru dodatkowego paska pozwoli rozpoznać, który klucz zawarty jest w środku. Klucz przymocowany jest do jednego końca bransoletki, a po zetknięciu z drugim końcem  stanowi integralną całość.

bransoletka

zdjęcie: geekologie.com

Bransoletka z kluczem to przedmiot, który ciężko jest zgubić. Jest więc idealnym gadżetem dla wszystkich zapominalskich, a także ze względu na wygodę, dla sportowców. To bezpieczeństw i styl. Jedyną wadą, które można się doszukać w bransoletce z kluczem jest możliwość umieszczenia w niej tylko jednego klucza. Jeśli więc na co dzień korzystamy z kilku kluczy, bransoletek tych musi być znacznie więcej. Wtedy noszenie kilku bransoletek może okazać się niekomfortowe.

Geometryczny zegarek

Drugi gadżet, który warto mieć na ręku to zegarek firmy Tokyoflash z Japonii. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest niezwykły. Posiada niestandardową tarczę (ekran LCD), na której widoczne są same figury geometryczne (stąd nazwa zegarek geometryczny).  Zegarek wykonany jest ze stali nierdzewnej. Jeśli dobrze się przyjrzeć urządzeniu, to widzimy 12 mniejszych (ułożonych na linii zewnętrznej) trójkątów, 6 większych trójkątów znajdujących się w linii wewnętrznej oraz sześciokąt. W danym czasie wyświetlają się dane trójkąty. Nietrudno się domyśleć, że w przypadku godziny 1:28 podświetlone będą dwa  pierwsze mniejsze trójkąty, drugi większy oraz cyfra 8 stworzona z linii znajdujących się w sześciokącie.
Dokładniejszy opis i funkcjonowanie zegarka można zobaczyć na poniższym filmiku.

Oprócz godziny na zegarku można zobaczyć pełniejszą datę, kalendarz, alarm oraz „geometryczne” animacje. Jak większość zegarków,642-832
zegarek geometryczny posiada podświetlaną tarczę, dzięki czemu zegarek przydatny jest także nocą.

Edycja limitowanych zegarków Kasai Polygon dostępna jest w kolorach czarnym, niebieskim, różowym oraz szklanym. W przypadku pasków może być czarny lub srebrny. W sumie dostępnych jest 8 rodzajów zegarków.

zegarek

zdjęcie: tokyoflash.com

Mając zegarek z geometryczną tarczą możesz poczuć się jak tajny agent, gdyż nie każdy będzie w stanie rozszyfrować to, co dzieje się na twoim nadgarstku.

Cena zegarka wynosi ok 130 dolarów.

1 Comment

  1. nie kazdy?? a jak sam tez nie bede wiedzial ktora godzina?

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *