Office 2010 a dostęp do dokumentów

Office 2010 a dostęp do dokumentów

Wraz z rozwojem pakietu Microsoft Office, konsumenci mają coraz więcej możliwości, z których mogą korzystać podczas tworzenia swoich tekstów, arkuszy kalkulacyjnych czy prezentacji. W zeszłym roku pojawiła się najnowsza wersja – 2010, która znacznie różni się od swoich poprzedników. Teraz między innymi obieg dokumentów jest sprawniejszy, niż kiedykolwiek. Poniżej przedstawiamy kilka argumentów, dlaczego warto się na niego zdecydować.

Wraz z pojawieniem się nowej wersji Microsoft Office, zostały ulepszone możliwości wyszukiwania oraz nawigacji. Dodatkowo, od teraz, nad jednym plikiem może pracować więcej, niż jedna osoba. Nie trzeba już czekać na swoją kolej, z niecierpliwością oczekując, aż ktoś prześle nam e-mail z plikiem. Wiele osób jednocześnie może edytować dokument, a zmiany będą widoczne przez wszystkich. Wiąże się to ściśle z dostępem do dokumentów w dowolnym miejscu, które jest podłączone z internetem. Wystarczy je publikować w trybie online, uzyskiwać do nich dostęp, wyświetlać je oraz edytować. Działa to dzięki aplikacji Microsoft Word Web App, umożliwiającej dostęp do danych w pracy, w domu, w delegacji, czy nawet w pociągu InterCity.

Kolejnym dużym plusem jest możliwość dodawania efektów wizualnych zarówno do tekstów, jak i do obrazków. Możliwe jest cieniowanie, odbijanie, gradienty, skosy i inne. Dodatkowo, tak zmodyfikowany tekst, nadal będzie poddany sprawdzeniu pisowni. Ów tekst można od teraz przekształcić w dobrze wyglądający diagram, którego nie trzeba się wstydzić podczas prezentacji klientom lub komukolwiek innemu. W program wbudowane jest wiele grafik, które znacznie uatrakcyjniają diagramy i wykresy.

Program Office 2010 w łatwością odzyska utracone dane, które znikną w przypadku przypadkowego zamknięcia się dokumentu lub niespodziewanego restartu sprzętu. Dokument nigdy nie musiał być zapisany.

To tylko niektóre zalety programu Office 2010. Polecam każdemu wypróbowanie. Najprawdopodobniej nie wrócicie już do starszych wersji.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *