Piekarniki do zadań specjalnych – poznaj funkcje nowoczesnych urządzeń

Piekarniki do zadań specjalnych – poznaj funkcje nowoczesnych urządzeń

Czasy, w których piekarnik służył jedynie do pieczenia ciasta lub mięsa, dawno odeszły w niepamięć. Nowoczesne piekarniki to wielofunkcyjne urządzenia, z których pomocą gotowanie staje się proste i komfortowe. Zobacz, jakie nowe funkcje przygotowali dla nas producenci tego rodzaju sprzętu.

Kilka różnych programów – to już standard

Obecnie na rynku królują piekarniki elektryczne – modele gazowe właściwie wyszły już ze sprzedaży, produkuje je zaledwie kilka firm. Natomiast tradycyjne piekarniki elektryczne, w których gorące powietrze rozprzestrzeniane jest w specjalnej komorze, już od dawna wyposażane są w wiele dodatkowych funkcji. Możliwość wybrania takich programów jak „termoobieg”, „grill”, „rozmrażanie” czy „ruszt” jest zatem dzisiaj właściwie niezbędnym standardem. Standardem jest również wyposażanie piekarnika w funkcję zegara z minutnikiem, możliwość dokładnego ustawienia temperatury oraz opóźnienia startu pieczenia. Wybór jest naprawdę szeroki – wiele ciekawych modeli oferuje np. sklep internetowy euroagd.

Piekarniki inne niż wszystkie

A może jesteś na diecie lub marzą Ci się delikatne, niemal rozpływające się w ustach dania? Taki efekt zapewnia nam gotowanie lub pieczenie na parze. Warto wiedzieć, że istnieją specjalne rodzaje piekarników, które umożliwiają takie właśnie przyrządzanie potraw – temperatura jest w nich utrzymywana na niskim poziomie, dzięki czemu dania pozostają soczyste i pełne naturalnych wartości odżywczych. Ciekawym rozwiązaniem są także piekarniki z funkcją mikrofali; pozwalają one połączyć w sobie funkcje tych obu przydatnych w kuchni urządzeń.

Innowacyjne rozwiązania

Oprócz standardowych opcji programowych, nowoczesne piekarniki często mają nam do zaoferowania o wiele więcej możliwości. Jeżeli męczy nas żmudne czyszczenie piekarnika, możemy wybrać model, który posiada specjalny program czyszczenia – np. za pomocą pary lub procesu pyrolizy (wypalanie tłuszczu oraz różnych resztek). Niezwykle praktyczne są także modele pozwalające na pieczenie jednocześnie kilku potraw o różnych wymaganiach i zapachach – są one zaprojektowane w taki sposób, że aromaty się nie przenikają, a każde danie ma zapewnione odpowiednie warunki.

Nowoczesne piekarniki sprawiają, że pieczenie staje się czystą przyjemnością! Warto znać ich możliwości, aby zaoszczędzić sobie sporo czasu oraz pracy.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *