Pierwsze informacje na temat ceny PlayStation 4!

Pierwsze informacje na temat ceny PlayStation 4!

Okres, który aktualnie przeżywamy śmiało możemy nazwać gorącym. Plotki na temat nowej generacji konsol pojawiają się niemal codziennie – najpierw Sony, później Microsoft, a między tymi wielkimi firmami pojawiały się także informacje na temat projektu OUYA. Ostatnio natomiast byliśmy świadkami przecieku, który dotyczy prawdopodobnej ceny urządzenia.

Według informacji japońskiego dziennika Ashai Shimbun PS4 zostanie wydane w tym roku, a jego cena będzie oscylować wokół 40,000 jenów, co w przeliczeniu na dolary da sumę około $430. Jest to pierwsza konkretna kwota, która została podana do publicznej wiadomości – wciąż jednak bez komentarza ze strony Sony. Okazuje się zatem, że konsola nowej generacji ceną postara się wpasować w trend narzucony przez Nintendo – Wii U w przeliczeniu na złotówki kosztuje niecałe 1500 złotych, w wersji bogatszej. Najwyraźniej Sony wyciągnęło wnioski z mało udanego debiutu PlayStation 3.

Tym, którzy zapomnieli przypominamy – Sony w dniu premiery wyceniło poprzednią konsolę na około 60,000 jenów, czyli $599. Obecnie w Polsce możemy nabyć sprzęt za niecałe 1000 złotych, w zależności od wersji i dodatkowego wyposażenia. Zakładając, że dolar kosztuje aktualnie nieco ponad 3 złote a cena w USA będzie oscylować wokół $400 – biorąc pod uwagę również fakt, że cen z różnych kontynentów nie można przeliczać akuratnie – za PS4 zapłacimy prawdopodobnie od 1300 do 1500 złotych. Relatywnie niedużo, ale z pewnością Sony będzie chciało sobie odbić ten krok na innym polu. Niewykluczone zatem, że koszt akcesoriów i gier może przyprawić o mrowienie na plecach.

PS4 Dual Shock

Jest także zła wiadomość – o premierze w 2013 roku mówi się w kontekście Stanów Zjednoczonych i Japonii. O Europie ani słowa, niewykluczone zatem, że mieszkańcy Starego Kontynentu będą zmuszeni poczekać do roku 2014. W innym miejscu raportu jest wzmianka o kontrolerze, kolejnej generacji lubianego przez graczy Dual Shocka. Ma on być wyposażony w mały touchpad, ale w ogólnym kształcie będzie bardzo podobny. Na końcu artykułu dodano natomiast, że już teraz możemy być pewni – PS4 zostanie oficjalnie zapowiedziane 20 lutego.

Ostatnia informacja została potwierdzona także w innym źródle – dziennik biznesowy Nikkei również postanowił napisać o PS4 i jego zapowiedzi podczas PlayStation Meeting. Inną ciekawą wzmianką z Nikkei była sugestia, że Sony wykorzysta technologię cloud computingu stworzonego przez Gaikai – serwisu gamingowego, który Japończycy kupili za 380 milionów dolarów.

2 komentarze

  1. Nie ma co się podniecać, dopóki Sony nie puści pary z ust – ja czekam na oficjalne potwierdzenie tych rewelacji.

  2. A ja mysle, ze to prawda. Sony przesadzilo jak wypuszczali poprzednie PS, wiec teraz pewnie pomni swoich bledow wypuszcza tansza konsole. Oby faktycznie nie bylo tak, jak pisza, ze ceny dodatkowych padow czy gier beda z kosmosu, bo wtedy to bedzie totalna lipa – mam zajebista konsole, ale nie stac mnie na gry na nia, a uzywek nie kupie…

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *