Playstation Destination nadzieją dla 'czwórki’?

Playstation Destination nadzieją dla 'czwórki’?

Powiedzieć, że nowa generacja konsol to temat rzeka to tak, jakby nie powiedzieć nic. Od kilku(nastu?) miesięcy przez branżowe media przewija się multum, często sprzecznych, informacji. Kiedy wydawało się, że next-geny pojawią się w roku 2013, Microsoft odbił piłeczkę mówiąc, że nowego XBoxa nie należy spodziewać się szybciej, niż w 2014.

Ostatnio jednak coś dzieje się w obozie ich największego konkurenta – Sony. Pamiętajmy bowiem, że to stojący marnie pod względem ekonomicznym Japończycy mają dużo więcej do zyskania, ale wszystko do stracenia.

Informacje, które docierają do opinii publicznej ciężko zweryfikować. Mieliśmy już do czynienia z co najmniej kilkoma potencjalnymi konfiguracjami sprzętowymi, w które mają być wyposażone nowe produkty japońskiego i amerykańskiego giganta, ale opierając się na zdrowym rozsądku ich prawdziwość łatwo można poddać w wątpliwość. Jest jednak nadzieja, że już niebawem usłyszymy nieco konkretów dotyczących następcy PS3.

Playstation Destination

Sony bowiem na 25 lutego zaplanowało początek trzydniowego eventu, na który właśnie rozsyła zaproszenia do branżowych mediów. Wtedy też w Arizonie odbędzie się wydarzenie, które nosi nazwę 'Destination Play Station’, które chyba jednoznacznie definiuje myśl przewodnią i atrakcje, jakimi chcą nam zaimponować Japończycy. Mimo że głównym tematem mają być gry dostępne na obecną, i wciąż jeszcze żywą, generację sprzętu rozrywkowego, to trudno nie mieć chociaż nadziei, że dowiemy się czegoś u źródła, ergo – wreszcie czegoś pewnego, z czego po premierze będzie można rozliczyć pracowników studia.

Pewnym polem do spekulacji jest platforma testowa oparta na procesorach od AMD serii A10 ze zintegrowanym GPU i dedykowaną kartą graficzną Radeon HD 7900, jednak trudno spodziewać się , by urządzenie testowe dla twórców gier miało w stu procentach odpowiadać wersji, która wejdzie do detalicznej sprzedaży. Na koniec jeszcze kilka innych liczb – od 1994 roku, w którym to na rynku pojawiła się pierwsza odsłona kultowego Play Station, Sony sprzedało co najmniej 327,5 miliona sztuk urządzeń, biorąc pod uwagę wszystkie generacje. Niekwestionowanym liderem pozostaje jednak Play Station 2, która rozeszła się w liczbie 155 milionów egzemplarzy. Daleko do tego wyniku jej następczyni (’ledwie’ 70 milionów), dlatego Sony musi zrobić wszystko, by nowe urządzenie nie podzieliło losu jeszcze innego urządzenia, które powoli staje się synonimem porażki – Vity.

6 komentarzy

  1. No mam nadzieję, że wreszcie coś powiedzą… Chociaż z drugiej strony, to nie jest przypadkiem tak że Destination jest tylko eventem mającym na celu pokazać gry na PS3? W każdym razie – ja chyba pozostanę wierny konsoli Sony nawet przy następnej generacji;D

  2. Do tej pory było tak, jak mówisz – Destination Playstation to faktycznie było wydarzenie związane przede wszystkim z grami. Ale teraz, zważając przede wszystkim na okoliczności, oczekuje się że Sony powie coś więcej na temat samej konsoli.

  3. Dla mnie pisanie o tych next-genach to pic na wodę – nikt nic tak naprawdę nie wie, a nakrętka niesamowita! Dajcie sobie siana i zajmijcie się czymś sprawdzonym, a nie ciągle tylko gdybanie…

    • @ Samso

      Niewykluczone, że w dniu premiery okaże się że część mitów okaże się faktem, a wtedy wszyscy stwierdzą 'a nie mówiłem?!’;) Masz jednak całkowitą rację pisząc, że jak na razie to tylko gdybanie – obiecuję jednak, że jeśli tylko pojawią się jakieś sprawdzone informacje na temat nowych konsol na pewno o tym u nas przeczytasz!

  4. a ja tam się nie mogę doczekać gta5…

  5. Całe szczęście, że będzie na ps3! Nie wiem, ile bym musiał zbierać żeby do gry dokupić sobie konsolę;D

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *