Programy kadrowo-płacowe

Programy kadrowo-płacowe

W każdej firmie należy w odpowiedni sposób zarządzać kadrami i płacami. Każdy pracodawca zatrudniający pracowników na umowę o pracę i umowę zlecenie musi odprowadzać składki do ZUS i inne. Dobrze jest więc zadbać o odpowiedni program do zarządzania tym. Samemu dość trudno o to zadbać.

 

Jednym z najpopularniejszych programów tego typu jest polski i darmowy Płatnik. Umożliwia wysyłanie dokumentów ubezpieczeniowych właśnie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych każdemu, kto musi to robić. Potrafi przygotować dokumenty i wysłać je drogą elektroniczną do do ZUS (poprzez teletransmisję lub nośniki danych). Importuje dane z systemu kadrowo-płacowego, utrzymuje starsze dane ubezpieczonych. Umożliwia także drukowanie przelewów bankowych i dokumentów wpłaty.

Innym, dość popularnym programem tego typu jest aga – kadry i płace. Jest to jednak program płatny. Za wersję dla dziesięciu pracowników musimy zapłacić 290zł netto (353,80zł brutto), dla większej ilości cena rośnie proporcjonalnie. Ma zdecydowanie większe funkcje, niż Płatnik. Umożliwia prowadzenie dokładnej dokumentacji kadrowo-płacowej i wspomaga prowadzenie ewidencji czasu pracy i wypłat. Program ten radzi sobie doskonale ze zreformowanym systemem ubezpieczeń. Można w nim wyeksportować formularze zgłoszeniowe i rozliczeniowe, a także sporządzać wydruki kadrowe i płacowe i obliczyć płace z tytułu umów o pracę i umów zlecenia. Można też naliczać stawki urlopu i wiele innych przydatnych funkcji.

Kolejnym programem kadrowo-płacowym jest Gratyfikant GT. Jest to jednak program z wyższej półki cenowej, kosztuje bowiem 1290zł netto (1573,80zł brutto) na trzydziestu pracowników. To program odpowiedni dla osób zajmujących się w firmie kadrami oraz dla biur rachunkowych. Ma dużo rozbudowanych funkcji. Między innymi umożliwia prowadzenie ewidencji osobowej w firmie oraz możliwość wystawienia różnego rodzaju umów. Również obsługuje ZUS, a także Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. Ułatwia wystawienie PIT-ów. Potrafi współpracować z programem Płatnik.

Istnieje wiele programów wspomagających zarządzanie wypłatami i kadrami w firmie, warto ten wybór przemyśleć, bo decyzja jest odpowiedzialna.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *