Samsung i LG wprowadzają OLED do sprzedaży w USA

Samsung i LG wprowadzają OLED do sprzedaży w USA

Pamiętacie prężenie muskułów podczas targów CES 2013? Telewizory o monstrualnych przekątnych oraz zakrzywionych ekranach? Jeśli wtedy zastanawialiście się, ile faktycznie te urządzenia będą kosztować po wejściu do sprzedaży to dzisiaj dostaliście odpowiedź.

Pierwszy był Samsung. Dzięki informacjom, jakie podał przedstawiciel sieci sklepów z elektroniką w Scarsdale w stanie Nowy Jork wiemy już, że w ofercie sklepu znajdzie się model KN55SN. Symbol ten skrywa ni mniej, ni więcej 55-calowego giganta z ekranem OLED, który mieliśmy przyjemność oglądać podczas targów. Na razie do sprzedaży trafi limitowana seria tych urządzeń (konkretnych liczb brak), niemniej cena została ustalona na poziomie $14,999. W związku z tym faktem, zamówienia można składać jedynie osobiście.

To miesiąc później, niż w ojczystym kraju koncernu, gdzie ten sam telewizor można było kupić za równowartość $13,000.

Pamiętacie natomiast, kto obok Samsunga chwalił się podobną konstrukcją telewizora, a później starał się zdyskredytować starania rywala walką sądową? Tak, było to LG. Nie dziwi zatem, że również w dniu dzisiejszym na jaw wyszła informacja, że LG także planuje rozpocząć sprzedaż tego typu telewizorów. Ich cena została ustalona na dokładnie tym samym poziomie, inny jest jednak model sprzedaży. O ile Samsung ograniczył się jedynie do luksusowych sklepów z elektroniką, tak LG postanowiło uderzyć w szerszy rynek zbytu i ich telewizor będzie można kupić we flagowym budynku sieci sklepów Best Buy. W następnych tygodniach ilość punktów oferujących sprzedaż będzie się stopniowo zwiększać.

LG także zaczęło sprzedaż od macierzystego rynku – ich high-endowy, 55 calowy telewizor o grubości obudowy ledwie 4,3 mm trafił do sprzedaży w zeszłym miesiącu. Do końca lata mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mają mieć możliwość kupna OLED-a w każdym sklepie z sieci Best Buy. Celem koncernu jest sprzedaż 7 milionów urządzeń do 2016 roku.

Na razie niestety brak informacji, kiedy telewizory będą do kupienia w Europie. Po więcej newsów i ciekawostek zapraszamy na blog IT.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *