Sony Play Station 3

Sony Play Station 3

Chyba każdy z nas grał chociaż raz w życiu na jakiejś konsoli. Od niedawna jednak mamy możliwość gry na bardzo wysokim poziomie. Wszystko za sprawą nowej konsoli prezentowanej przez Sony, a mianowicie Play Station 3.

Model to już 3 edycja słynnej konsoli. Premiery światowe rozpoczęły się już w 2006 roku początkowo w Japonii, a później w 2009 roku w Stanach Zjednoczonych.

Najnowszy model różni się od poprzednich przede wszystkim tym, że wykracza poza stricte funkcje samej konsoli. Dzięki urządzeniu nie mamy wyłącznie możliwości grania w gry, ale również oglądanie zdjęć, słuchanie muzyki.

Jeden z modeli Sony PS3 Slim 120 GB jest zupełnie wystarczający dla każdego typowego użytkownika. Dysk twardy o pojemność 120 GB daje bardzo duże pole manewru.

Drugi model Sony PS3 Slim 250 GB różni się od poprzedniego zwiększona pojemnością dysku do 250 no i oczywiście ceną. Zwiększa jednak możliwości grającego. Sprzedawany jest w pakiecie zazwyczaj z pilotem oraz dodatkowa grą play station 3.
Jedną z bardzo ważnych cech urządzenia jest odczyt filmów zapisanych na płytach Bluray. Nie zmienia dźwięku, obrazu i nie wpływa w żaden sposób na jakość odbioru.

Ponadto pozwala także na odtwarzanie filmów z domowego komputera w trybie bezprzewodowym. Wystarczy do tego Play TV zakupiona dodatkowo do urządzenia. Za pomocą Play TV możemy także nagrać dowolne programy telewizyjne.

Do zakupionej konsoli wgrywamy dowolny system operacyjny. Co sprawia, że bardzo szybko oprócz konsoli może także spełniać cechy komputera.

Elementy techniczne urządzenia:

  • Procesor Cell (64 bitowy procesor PowerPC),
  • Procesor graficzny RSX (ma 256 MB własnej pamięci RAM dla grafiki)
  • 512 MB pamięci operacyjnej, podzielonej na dwie kości: 256 MB XDR DRAM pamięci systemowej oraz 256 MB GDDR3 pamięci graficzne
  • Możliwość dekodowania dźwięku stereo 5.1 lub 7.1
  • Pamięci masowe: Blu-ray – formaty 2xBD-ROM, BD-Video, BD-ROM, BD-R, BD-RE,
  • DVD: 8xDVD-ROM, PLAYSTATION 3 DVD-ROM, DVD-Video, DVD-ROM, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW,
  • CD: 24xCD-ROM, PlayStation 2 CD-ROM, CD-DA, CD-DA (ROM), CD-R, CD-RW, SACD, SACD Hybrid), SACD HD, DualDisc, DualDisc (dźwięk), DualDisc (DVD)
  • dyski o pojemności 20 GB, 40 GB, 60 GB, 80 GB, 120 GB(wersja FAT), 160 GB, 250 GB, 320 GB (wersja SLIM) (zależą od zakupionej wersji)
  • port Bluetooth 2.0., porty USB 2.0, IEEE 802.11 b/g Wi-Fi do połączenia z Internetem, 1 gniazdko Gigabite Ethernet, sloty na karty pamięci Standard/Duo oraz standard/mini Memory Stick, sieć IP oraz slot na dysk 2,5 cala o dowolnej pojemności 2.5 Serial ATA

Źródło zdjęć: strona producenta.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *