Systemy do księgowości w firmach

Systemy do księgowości w firmach

Każda firma, bez względu najej wielkość, musi mieć dobrą księgowość. Oczywiście, o ile w przypadku firm jednoosobowych, teoretycznie, księgowość można wykonać samemu, o tyle przy firmach zatrudniających więcej pracowników jest to wręcz niemożliwe. Można korzystać z usług księgowych, albo zatrudnić osobną osobę na to stanowisko. Dobrym jednak rozwiązaniem jest zainwestowanie w systemy do księgowości. Potrafią one znacznie ułatwić życie właścicielom firm, dzięki temu, że po prostu pomagają tworzyć faktury czy rozliczać się pod koniec miesiąca.

Jest wiele tego typu programów. Niektóre są darmowe i mają mniej funkcji, jednak czasem są wystarczające, a inne są płatne i są to wręcz kombajny funkcyjne, z którymi można zrobić praktycznie wszystko. Przed wyborem odpowiedniego należy się zastanowić, jakie funkcje będą nam potrzebne i ile jesteśmy w stanie za nie zapłacić.

Jednym z darmowych programów do wystawiania faktur jest program Faktury Express. Jest to prosty program do obsługi, ale dość rozbudowany, jeśli mowa o funkcjach. Pozwala na wystawienie faktur VAT, VAT MP, VAT PR, eksportowych, proforma, a także duplikatów. Dodatkowo, istnieje możliwość prowadzenia rejestru sprzedaży, faktur, które wystawiliśmy, klientów i innych kontrahentów, a także towarów i sprzedawców.

Innym programem do księgowości i fakturowania, jednakże już płatnym, jest Infakt. Istnieje tu wiele możliwości cenowych. Jeśli interesują nas tylko faktury, możemy wykupić pakiet, który rocznie kosztuje jedynie 49zł i umożliwia wystawienie 50 faktur w miesiącu. Jeśli powiększymy ilość faktury, cena po prostu wzrasta. Jeśli jesteśmy zainteresowani zarówno fakturowaniem, jak i księgowością, możemy wykupić pakiet w cenie 299zł za rok i cieszyć się nieograniczonymi możliwościami, a nawet godziną w miesiącu na rozmowę z głównymi księgowymi.

Kolejnym programem do wystawiania faktur jest mBiuro Plus. Warto zainteresować się pakietem Biznes, który kosztuje 189zł. Umożliwia sprzedaż i zakup, zamówienia i zlecenia, terminarz, ewidencję księgową i wiele innych.

Wybierając program do księgowości w firmie najlepiej jest przetestować kilka i wybrać taki, który będzie nam odpowiadał. Jak wiadomo, każdy ma inne wymagania i oczekiwania, więc nie powinno dziwić to, że dla niektórych jedne programy są rewelacyjne, a dla innych ostro niedopracowane.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *