Więcej informacji na temat Windows Blue

Więcej informacji na temat Windows Blue

Kilka dni temu byliśmy świadkami wycieku informacji dotyczących znaczącej aktualizacji przeznaczonej dla posiadaczy Windows 8 – Blue. Build oznaczony symbolem 9364 obiecywał użytkownikom między innymi lepszą integrację z wersją desktopową systemu, kilka zmian w Modern UI oraz więcej możliwości dotyczących personalizacji pulpitu. Kilka zmian wykracza jednak poza to, co udało nam się zobaczyć na zdjęciach.

Jak zauważył jeden z największych entuzjastów systemu Windows, autor serwisu withinwindows.com – Rafael Rivera – zmianom ulegnie już ekran startowy Blue. Możliwa ma być chociażby synchronizacja ustawień z poprzedniej wersji, taka jak układ i położenie kafelków, czy też kolorystyka. Oznacza to, że kiedy zalogujemy się na swoje konto, przypisane do konkretnego systemu na innym urządzeniu, będziemy mieli dostęp do swoich własnych ustawień. Inne ustawienia synchronizacji dotyczą poziomu ochrony przeglądarki internetowej oraz konfiguracji bezpieczeństwa, która teraz będzie przechowywana w chmurze, a które będą przypisane do naszego konta, kiedy będziemy się przemieszczać pomiędzy różnymi rodzajami sprzętu.

Windows Blue

A skoro współdzielenie ustawień ma być możliwe między, na przykład, tabletami oraz komputerami stacjonarnymi, być może w przyszłości taką opcję otrzymają również posiadacze telefonów z systemem Windows Phone. Jedną z najbardziej interesujących informacji jest to, że kiedy jedno z naszych urządzeń z systemem Blue zostanie sparowane za pomocą protokołu Bluetooth z innym sprzętem, dostęp do tego ostatniego będziemy mieli także z innych urządzeń, pracą których zarządza Windows Blue. Nie trzeba chyba dodawać, że synchronizacji poddana zostanie również historia przeglądania, skróty, kafelki prowadzące do aplikacji z zewnątrz etc. Ustawienia dotyczące synchronizacji nie są co prawda widoczne w Blue na pierwszy rzut oka, ale całość będziemy mogli spersonalizować w sposób całkowity.

Do oficjalnej premiery aktualizacji wiele może się jeszcze zmienić. Pierwsza publiczna prezentacja systemu ma się odbyć w czerwcu bieżącego roku, a debiut rynkowy systemu prawdopodobnie zostanie zestawiony w czasie z premierą nowego urządzenia sygnowanego logiem MS.

WP8

Przy okazji ciekawe statystyki zostały ostatnio przywołane przez jednego z wiceprezydentów marki ds. komunikacji – Franka X. Shawa, na korporacyjnym blogu. Według jego słów na siedmiu rynkach Windows Phone sprzedaje się lepiej, niż iPhone. Zaskoczenie jednak mija w momencie, gdy dowiadujemy się, że tymi rynkami są Argentyna, Chorwacja, Indie, Polska, Rosja, RPA i Ukraina. Chociażby na przykładzie naszego kraju możemy stwierdzić, że taki stan rzeczy wynika po prostu z obecności WP na telefonach marki Nokia, oraz faktu, że produkty Apple mają u nas nieadekwatne ceny.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *