’Xbox będzie zniewalający’

’Xbox będzie zniewalający’

Wciąż do końca nie wiadomo, kiedy Microsoft uchyli rąbka tajemnicy i powie coś konkretnego na temat nowego Xbox’a. Do tej pory większość przecieków okazywała się być całkowitymi nieporozumieniami, a branża jeszcze długo będzie pamiętać dowcip, jaki zrobił największym serwisom w sieci pewien internauta podając rzekomą specyfikację sprzętową konsoli, która radośnie została przedrukowana przez największych.

Informacjami zdobytymi podobno u źródła postanowił się za to pochwalić Mark Raines, dyrektor wykonawczy dystrybutora elektroniki użytkowej – marki Gamestop.

W długim wywiadzie udzielonym serwisowi GameIndustry dał on wyraźnie do zrozumienia, że miał okazję spędzić trochę czasu sam na sam z konsolą. Wrażenia? Zdecydowanie pozytywne. Raines użył wręcz stwierdzenia, że konsola będzie zniewalająca. Czy zatem spodziewać się mamy, że gigant z Redmond szykuje dla nas jaką niespodziankę? Wszyscy w Microsofcie odwalają kawał fantastycznej roboty. Z niecierpliwością czekam na pierwsze konkretne informacje, a jestem pewien, że nikt nie będzie zawiedziony – powiedział Raines, nie dając nam tym samym jednoznacznej odpowiedzi. Mówiąc o fantastycznej robocie zapewne nie miał na myśli planów firmy odnośnie blokowania używanych gier – która to zresztą informacja jako pierwsza ujrzała światło dzienne właśnie za sprawą Gamestopu.

Mark Raines

Mark Raines

Trudno jednak przewidzieć ile w tych słowach jest prawdy, a ile zaplanowanej wcześniej kampanii promocyjnej mającej na celu podtrzymanie zainteresowania konsolą na długo przed jej premierą. Z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć, że głównym rynkowym rywalem dla Xbox’a będzie PlayStation 4, niemniej nie należy zapominać o planach innych firm – między innymi Valve i ich Steam Box’ie.

Prawdopodobnie nikt poza wąską grupą osób wtajemniczonych w szczegóły projektu nie ma pojęcia, kiedy mogłaby nastąpić premiera urządzenia. Z dużym prawdopodobieństwem można jednak założyć, że będzie to tegoroczny okres świąteczny – głównie dlatego, że karty na stół zdążyło już wyłożyć Sony i zapowiedzieć, że w Japonii i USA konsola ukaże się właśnie na przełomie roku 2013 i 2014. Wszyscy z dużymi nadziejami wyczekują tegorocznych targów E3, na których Sony ma uzupełnić informacje (nie) podane na lutowym PlayStation Meeting, a Microsoft  przeprowadzić pełnoprawną prezentację.

foto: Spoon Monkey / Foter.com / CC BY

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *