Zegarki sportowe – co potrafią

Zegarki sportowe – co potrafią

Akcesoria dla sportowców obejmują wiele różnych produktów – od gadżetów po urządzenia naprawdę praktyczne i potrzebne. Do tych drugich należą właśnie zegarki. Stworzone z myślą o osobach aktywnych fizycznie wyposażone są w szereg funkcji, które przydają się na różnych etapach treningu i nie tylko. W czym będą pomocne takie urządzenia?

Wskazywanie aktualnej godziny i daty to tylko podstawowe funkcje, w jakie wyposażone są zegarki sportowe. W zależności od modelu urządzenia, może ono służyć także do wielu innych rzeczy. Zegarki takie znajdą zastosowanie podczas biegania, jazdy na rowerze, ćwiczeń czy choćby rekreacyjnych wypraw w teren.

Sportowe modele zegarków różnią się od siebie konstrukcją – może być ona sztywna lub bardziej elastyczna, co sprawia, że nadają się do różnych zastosowań. Jeśli zależy nam na możliwości szybkiego skontrolowania czasu czy osiągniętego wyniku, warto zdecydować się na model z dużym, czytelnym wyświetlaczem i obsługiwany za pomocą jednego przycisku.

Modele dla rowerzystów mogą posiadać funkcję wskazywania kąta nachylenia podłoża, po którym się poruszamy, oraz pokonanej odległości w pionie. Wiele zegarków jest także wodoodpornych, co umożliwia pływanie w nich oraz odczytywanie danych, takich jak np. liczba i typ wykonanych ruchów czy szybkość. Mogą być także z powodzeniem stosowane w różnych warunkach atmosferycznych. Na wyprawy w teren przydadzą się modele z wbudowanym GPS-em oraz kompasem. Jeżeli naszym treningom towarzyszy muzyka, warto zdecydować się na model z wbudowana pamięcią, która umożliwi korzystanie z niego jak z odtwarzacza mp3 lub wyposażonego w niego telefonu. Co więcej, w wybranych zegarkach będziemy również mogli przeglądać e-maile bądź SMS-y. Dodatkowo, nowoczesne modele zegarków pozwalają także na korzystanie wielu aplikacji, które będą przydatne w czasie analizowania zebranych podczas treningu danych.

To tylko niektóre wybrane funkcje, które mogą posiadać zegarki sportowe. Jeśli szukamy modelu odpowiedniego dla naszych potrzeb, warto zapoznać się z tym, co oferują różni producenci – taką ofertę znajdziemy np. na stronie http://www.euro.com.pl/.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *